Küçük Kızlar

Nasıl arayı kapatıyorum değil mi? 😀 Buraları ihmal edişimin acısını çıkartmaya başladım sanırım.

Bir sürü fotoğrafını çekmiştim aslında ‘küçük kızlar’ımın ama yine istediğim gibi çıkmadılar, neyse artık yastık veya pano olduğunda bi dolu fotoğrafını paylaşırım 😉

 

İşlenecekler dosyasından bir proje daha eksildi, hatta bir tane daha eksildi o da bir sonraki yazıda 😉

 

 

 

 

Kumaş: DMC 28ct Keten (Beyaz)

İplikler: DMC muline

Desen: Helene Le Berre, Création Point de Croix – No. 10

 

Comments

 1. 1
  sehnaz diyor ki:

  ahucum bu minik çarpı işlerini yapılmamış hali ile netten alabileceğim bir adres varmı..bizim buraladar çok büyük tabloluk parçalar var..

  • 1.1
   Ahu diyor ki:

   Şehnaz’cım benim işlediklerim hazır kit halinde satılan ürünler değil zaten, kumaşlarımı ve ipliklerimi farklı yerlerden temin edip desen/şema arşivimden seçtiklerimi işliyorum, sen hazır paketlileri kastediyorsun galiba değil mi?

 2. 2
  Sevil diyor ki:

  Cok guzel olmuş.ben 16 count işliyorum.ama en son 28 count aldım.ama henüz işleme cesaret edemedim cok daha zor olur diye ama sizin yaptıklarınızı görünmede heveslendim dogrusu.sizin söylediğiniz dergiyi bulamadım Ankara’da ben dergilerimi Remzi kitabevinden alıyorum.siz nasil temin ediyorsunuz bilgilendirirseniz sevinirim.diger ısınızı de dört gözle bekliyoruz.sevgiler…..

  • 2.1
   Ahu diyor ki:

   DFEA artık basılmıyor onun yerine Creation Point de Croix yayınlanıyor, dergi-kitap bilgileri eski yazılarımda var 😉 Remzi Kitapevi Türkiye’deyken alışveriş yaptıklarımdan bir tanesi

 3. 3
  cafenoHut diyor ki:

  Senin yapıalcaklar listesi ne müthiş böyle:) Hepsi birbirinden nadide… Ellerine gözlerine sağlık, nasıl işledin böyle ince ince…

 4. 4

  harika…..
  hadi bıktır bizi,banane,banane…bıktır bizi:))

 5. 5
  canan diyor ki:

  Bayılıyorum işlemelerinize. ilk işlemelerime sizden ve banucadan aldığım ilhamla başlamıştım.İnşallah kışa devam edeceğim.Ellerinize ve zevkinize sağlık.Müthiş bir işleme sanatçısısınız:)

 6. 6
  SERAP diyor ki:

  çok güzel. emeğinize sağlık.
  o dosyadakiler hiç bitmez mi yaf:)
  bende de var ondan bir tane.

 7. 7
  colette diyor ki:

  Dönüşün muhteşem oldu :)

 8. 8
  fatma sönmez diyor ki:

  Ahu hanım merhabalar,
  Blogunuzdaki bu harika örnekleri görünce bayıldım ve ben de yapmalıyım dedim. Şu an ilk işim üzerinde çalışıyorum.Ancak çarpılarım sizinki gibi muntazam olmuyor.iki kat işliyorum, ipliğim sürekli kıvrılıyor. Bunu engellemek için ne yapmalıyım. Sevgiler.

  • 8.1
   Ahu diyor ki:

   Merhaba :) Hangi marka ve ne tür bir iplik kullanıyorsunuz bilmiyorum ama iplik kıvrılmasının başlıca nedeni iğnedeki ipliğin çok uzun kesilmiş olmasıdır, ipliğinizi fazla uzun tutmayın, eğer muline iplik kullanıyorsanız altı katlı bu ipliğin iki katını kullanmanız yeterlidir (aksi belirtilmedikçe / kumaş ölçeğine ve desene göre değişiklik gösterebilir). Kolay gelsin!

 9. 9
  ijlal diyor ki:

  Çok şirinler,ellerine sağlık canım,benimde arşivimde bu örnek vardı ama sende görünce hemen yapasım geldi…
  tatildeyim,güzel geçiyor…
  sevgilerimle…

 10. 10
  Gökçe diyor ki:

  Ahu hanım yine şahane, ellerinize emeğinize sağlık ya çok çok hoşuma gitti, bende de var bu desen ve sonucunu sizden gördükten sonra ben de yapmak istiyorum en kısa zamanda.
  Çok Sevgiler.

 11. 11
  GÖKŞEN DEMİR diyor ki:

  Muhteşem işler!
  Ahu Hanım, sizi sebrik etmek istiyorum. Çarpı işini küçüklükten beri çok severim ve elime aldığım ilk iştir. Sonra gerisi geldi tabii. Dikkatimi çeken çoğunlukla kaneviçe/etamine yoğunlaşmışsınız. Bu ayrı bir başarıdır. Ben tek branşta kalmakta zorlandım hep. :) Sizi bu açıdan da tebrik etmek istiyorum. Yukarıda yorumların birinde yazdığı gibi eserlerinizdeki ince işçilik insanı motive ediyor. Bunun için de teşekkür ederim; bana da ilham vermiş oldunuz. Ellerinize yüreğinize sağlık.

Speak Your Mind

*