~Ben~

IMG_0591

İstanbul’da doğdum, hayatımın ilk 15 yılı Kuzguncuk’ta sonraki 15 yıl ise -çocukluğumda sadece yaz mevsimini geçirmek için gittiğimiz- Florya’da yaşadım. Evlendim, uzun yıllardır içinde bulunduğum iş hayatıma eşimle birlikte 1.5 sene yaşadığımız Katar’da devam ettikten sonra İstanbul’a döndük. İş hayatına biraz mola verip evimle ve yıllardır en büyük hobim olan çarpı işi / kanaviçe ile daha fazla zaman geçirmeye karar verdim. Yurt dışı maceramız yaklaşık bir yıl yaşadığımız Fas’ta devam etti, yine İstanbul’a dönüş ardından yeni rotalarda yeni maceralara devam edeceğiz.

***

Ülkemizde internet erişiminin sağlandığı ilk günlerden itibaren iyi bir internet kullanıcısı oldum hatta bu sayede ortaokul yıllarımda öğrendiğim çarpı işi /kanaviçe tekniğini yeniden uygulayabileceğim farklı desenler keşfettim, kumaş çeşitlerini, iğneleri, iplikleri, tasarımcıları öğrendim, işledikçe bundan ne kadar keyif aldığımı farkettim ve vazgeçilmezler listeme ekledim.

Dekorasyon tutkum ise 20’li yaşlarımın başında ‘bir gün evimde kullanırım’ diyerek almaya başladığım objelerle start aldı, dekorasyon dergileri ve web siteleri sayesinde gelişti. Bir evi yuvaya dönüştürmenin çok önemli olduğuna ve bunun emek ve ilgi istediğine inanıyorum.

İmkanlar el verdiğince iyi yaşamak hayatı iyi değerlendirmek gerektiğine inanırım, iyi yemek, iyi müzik, dost sohbetleri, tatil ve yeni yerler keşfetmek, film izlemek, giyim-kuşam, ayakkabılar, oje, takılar ve tabii ki alış-veriş sevdiklerim arasında.

Çarpı İşi ve dekorasyon tutkumdan yola çıkarak sevdiğim şeyleri ve  benim gözümden hayatı paylaşmak üzere blog macerama başladım.

Birbirinden keyifli blogları gezmeyi, ilham almayı, öğrenmeyi, eğlenmeyi son derece seviyorum.

I Blogging 🙂

Bu sayfalarda dolaştığınız her andan keyif almanız dileğiyle…

Ahu